Kontakt

Ekotechnika OZE Sp. z o.o.

ul. Św. Rocha 230A
42-221 Częstochowa

© Ekotechnika OZE ¦ by REDPROJEKT ∵ 2021

Usługi

Podstrony

Inne

Kalkulator energetyczny

Wycena inwestycji
Facebook

Instagram

Dla kogo?

 

 • osoby fizycznej - właściciela/współwłaściciela jednorodzinnego budynku mieszkalnego;

 • firm.

 

Co zyskujesz?

 

 • prąd ze słońca na min. 25-30 lat, a nawet na pokolenia!

 • niezależność energetyczną – sam produkujesz energię na własne potrzeby;

 • w dobie rosnących cen za prąd, masz darmowy prąd ze słońca,
  dzięki zmniejszeniu emisji CO2, zdrowsze życie!


Korzystamy jedynie ze sprawdzonych urządzeń renomowanych marek. Instalacja, którą zamontujemy w Twoim domu lub firmie, została zaprojektowana tak, by służyć Ci przez dziesięciolecia. Dzięki temu masz pewność dobrej inwestycji.

 

Zapewniamy Ci kompleksową obsługę, która obejmuje min:

 

 • audyt mający na celu sprawdzenie miejsca potencjalnej inwestycji i przedstawienie wyceny,

 • wykonanie projektu,

 • dobór odpowiedniej instalacji,

 • budowa instalacji fotowoltaicznej,

 • uruchomienie instalacji,

 • zgłoszenie instalacji do sieci energetycznej,

 • pomoc w uzyskaniu korzystnego finansowania,

 • pomoc w otrzymaniu dotacji.

 

 


Kompleksowa usługa montażu fotowoltaiki

Fotowoltaika

Sprawdź nasze realizacje instalacji fotowoltaicznych

Realizacje »

Katalog »

Katalog »

Katalog »

Katalog »

Katalogi do pobrania

Więcej o fotowoltaice


Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Obecnie rozwój fotowoltaiki następuję bardzo dynamicznie, a słońce stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie. Energia słoneczna może być wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych. Każdy z nas może czerpać korzyści z naturalnego źródła energii także do zasilenia swoich urządzeń domowych wychodząc naprzeciw postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz stale rosnącym ceną prądu.

 

Instalacja fotowoltaiczna (PV) to zespół urządzeń pozwalający na pozyskiwanie energii elektrycznej z energii promieniowania słonecznego. Podstawowe elementy, z których składa się przydomowa instalacja fotowoltaiczna, to panele fotowoltaiczne, montowane na dachach domów prywatnych, budynkach firmowych czy użyteczności publicznej oraz falownik, który jest sercem całego systemu. Falownik czyli inwerter to urządzenie, przy pomocy którego prąd stały, jaki powstał z energii słonecznej, zostaje przekształcony w prąd zmienny o parametrach elektrycznych zgodnych z parametrami sieci publicznej. To znaczy na taki, który znajduje się w naszych gniazdkach elektrycznych.

 

Opłacalność instalacji fotowoltaicznej wynika nie tylko z obniżenia do minimum kosztów energii elektrycznej, ale także z ekologii i ekonomicznych rozwiązań – systemy fotowoltaiczne są bezobsługowe, ich użytkowanie nie wiąże się z żadnymi nakładami finansowymi.

Zasada działania fotowoltaiki opiera się na jak największym dostępie do promieni słonecznych, dlatego ogniwa montuje się na dachu lub gruncie od strony południowej. W przypadku instalacji ogniw na gruncie lub ogrodzeniu konieczne jest wykorzystanie tzw. wysięgników, by umieścić je na wysokości 1,5-2,5 metra, nie tracąc powierzchni działki.