Kontakt

Ikona Firma

Ekotechnika OZE Sp. z o.o. s.c.

ul. Św. Rocha 230A
42-221 Częstochowa

Ikona Telefon
Ikona kontakt

© Ekotechnika OZE by REDPROJEKT ∵ 2022

Usługi

Podstrony

Inne

Fotowoltaika Częstochowa

Dla kogo?

 

 • osoby fizycznej - właściciela lub współwłaściciela jednorodzinnego budynku mieszkalnego;

 • firm.

 

Co zyskujesz?

 

 • prąd ze słońca na min. 25-30 lat, a nawet na pokolenia!

 • niezależność energetyczną – sam produkujesz energię na własne potrzeby;

 • w dobie rosnących cen za prąd, masz darmowy prąd ze słońca,
  dzięki zmniejszeniu emisji CO2, zdrowsze życie!


Korzystamy jedynie ze sprawdzonych urządzeń renomowanych marek. Instalacja, którą zamontujemy w Twoim domu lub firmie, została zaprojektowana tak, by służyć Ci przez dziesięciolecia. Dzięki temu masz pewność dobrej inwestycji.

 

Fotowoltaika dla firm Częstochowa

Zapewniamy Ci kompleksową obsługę, która obejmuje min:

 

 • audyt mający na celu sprawdzenie miejsca potencjalnej inwestycji i przedstawienie wyceny,

 • wykonanie projektu,

 • dobór odpowiedniej instalacji,

 • budowa instalacji fotowoltaicznej,

 • uruchomienie instalacji,

 • zgłoszenie instalacji do sieci energetycznej,

 • pomoc w uzyskaniu korzystnego finansowania,

 • pomoc w otrzymaniu dotacji.

 

 


Fotowoltaika Częstochowa

Panele fotowoltaiczne Częstochowa

Fotowoltaika Częstochowa

Fotowoltaika częstochowa

Katalog »

Montaż paneli fotowoltaicznych częstochowa

Katalog »

Fotowoltaika częstochowa

Katalog »

Instalacje fotowoltaiczne częstochowa

Katalog »

Katalogi do pobrania

Redukcja kosztów i oszczędności.

 

Sieciowa instalacja fotowoltaiczna to świetny sposób na zaoszczędzenie na rachunkach za prąd. Poza wspomnianą możliwością przesyłania nadmiaru wytworzonej energii, ustawa o OZE przewiduje także system opustów dla instalacji prosumenckich (net-metering). System opustów dla fotowoltaicznych instalacji prosumenckich polega na tym, że właściciel mikroinstalacji może przesłać nadwyżkę energii do sieci publicznej i odebrać ją z niej w ciągu jednego roku. Jest to tak zwane bilansowanie roczne energii, czyli rozliczanie różnicy pomiędzy prądem zużytym a wprowadzonym do sieci w ujęciu rocznym. Oznacza to, że energię wyprodukowaną i wprowadzoną do sieci prosument może „odebrać” w innym momencie. Energia, którą instalacje fotowoltaiczne wytworzyły w maju, może zostać „odebrana” na przykład w lutym następnego roku. Tego rodzaju magazynowanie energii elektrycznej w sieci to bardzo opłacalne rozwiązanie, a instalacje które zostaną zamontowane i zaczną produkcję prądu do końca 2021 roku będą korzystały z systemu opustów jeszcze przez 15 lat.

Sprawdź nasze realizacje fotowoltaiki

Realizacje »

Dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych

Więcej o fotowoltaice


Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Obecnie rozwój fotowoltaiki następuję bardzo dynamicznie, a słońce stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie. Energia słoneczna może być wykorzystywana do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych. Każdy z nas może czerpać korzyści z naturalnego źródła energii także do zasilenia swoich urządzeń domowych wychodząc naprzeciw postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz stale rosnącym ceną prądu.

 

Instalacja fotowoltaiczna (PV) to zespół urządzeń pozwalający na pozyskiwanie energii elektrycznej z energii promieniowania słonecznego. Podstawowe elementy, z których składa się przydomowa instalacja fotowoltaiczna, to panele fotowoltaiczne, montowane na dachach domów prywatnych, budynkach firmowych czy użyteczności publicznej oraz falownik, który jest sercem całego systemu. Falownik czyli inwerter to urządzenie, przy pomocy którego prąd stały, jaki powstał z energii słonecznej, zostaje przekształcony w prąd zmienny o parametrach elektrycznych zgodnych z parametrami sieci publicznej. To znaczy na taki, który znajduje się w naszych gniazdkach elektrycznych.

 

Opłacalność instalacji fotowoltaicznej wynika nie tylko z obniżenia do minimum kosztów energii elektrycznej, ale także z ekologii i ekonomicznych rozwiązań – systemy fotowoltaiczne są bezobsługowe, ich użytkowanie nie wiąże się z żadnymi nakładami finansowymi.

Zasada działania fotowoltaiki opiera się na jak największym dostępie do promieni słonecznych, dlatego ogniwa montuje się na dachu lub gruncie od strony południowej. W przypadku instalacji ogniw na gruncie lub ogrodzeniu konieczne jest wykorzystanie tzw. wysięgników, by umieścić je na wysokości 1,5-2,5 metra, nie tracąc powierzchni działki.

Panele fotowoltaiczne dla domu Częstochowa

Jak działa licznik dwukierunkowy?

 

Niezbędnym elementem instalacji fotowoltaicznej sieciowej jest licznik dwukierunkowy. Jego zadaniem jest zliczanie energii elektrycznej, którą wytworzyła instalacja fotowoltaiczna oraz pobranej z sieci publicznej. Jest to więc urządzenie pomiarowe, które dokonuje pomiarów dwukierunkowego przepływu prądu – do sieci oraz z sieci. Na ich podstawie prosument rozlicza się z zakładem energetycznym. Funkcjonalność sieci elektrycznej jest zachowana. Jedyną różnicą jest dodatkowa mikroinstalacja do produkcji prądu. W zależności od inwertera (jednofazowy, trójfazowy) zasilamy jedną bądź trzy fazy.

Równie ważnym elementem tworzącym systemy fotowoltaiczne oraz instalacje PV jest inwerter solarny, inaczej falownik. To urządzenie, które można śmiało nazwać sercem i mózgiem całej instalacji. Jego zadaniem jest bowiem konwertowanie prądu stałego, dostarczanego przez panele słoneczne, na prąd zmienny, którego parametry będą zgodne z parametrami sieci publicznej. Bez niego wyprodukowana energia byłaby bezużyteczna, ponieważ przy jego pomocy nie moglibyśmy zasilać urządzeń używanych w domu czy firmie.

 

 

 

Wielkość instalacji ma znaczenie.

 

W tym przypadku za duża liczba paneli nie jest dobrym rozwiązaniem. Nasz dom zużywa określoną ilość prądu i jeśli obudujemy szczelnie dach modułami PV, to nie będziemy mieli co z tym prądem zrobić – jego nadwyżki trafią po kablu do okolicznych budynków. Za duża instalacja to wyrzucanie pieniędzy w błoto, dlatego w każdym przypadku warto dobrze policzyć i dobrać odpowiednią moc elektrowni w stosunku do nasłonecznienia w naszym regionie oraz naszego zapotrzebowania, tak by ilość energii pobieranej i oddawanej zbilansowała się w ciągu roku.

Fotowoltaika opinie częśtochowa

Fotowoltaika Częstochowa

 

Opłacalność instalacji fotowoltaicznej wynika nie tylko z obniżenia do minimum kosztów energii elektrycznej, ale także z ekologii i ekonomicznych rozwiązań – systemy fotowoltaiczne są bezobsługowe, ich użytkowanie nie wiąże się z żadnymi nakładami finansowymi.

Logo EkoTechnikaOZE
Logo facebook
Logo instagram
Logo firmy z branży fotowoltaicznej Częstochowa