. Rosnąca świadomość niekorzystnego wpływu ogrzewania budynków nieodnawialnymi źródłami energii na środowisko naturalne spowodowała, że obserwujemy wzrost zainteresowania alternatywnymi źródłami energii, które mają korzystny wpływ na nasze otoczenie, a także są ekonomicznymi rozwiązaniami, pozwalającymi jednocześnie zaoszczędzić na ogrzewaniu. Jednym z nich są pompy ciepła, należące do najbardziej efektywnych oraz ekologicznych systemów ogrzewania budynków.

 

Ekologia

Pompy ciepła mają wiele zalet, z których najważniejsze są te związane z kosztami ogrzewania oraz ochrony środowiska. Jest to najtańszy sposób ogrzewania budynków. Roczny koszt ogrzewania domu o powierzchni do 200 m2 oscyluje w granicach 1500-2000 zł. Pompy ciepła to również system wielofunkcyjny, co oznacza, że zimą ogrzewa budynek, a latem go chłodzi. W miejscu jego eksploatacji nie są produkowane żadne spaliny, co powoduje, że ogrzewając powierzchnie mieszkalne nie zanieczyszczamy powietrza. Z pomp ciepła może korzystać praktycznie każdy, gdyż ich montaż możliwy jest w każdym obiekcie. Niewątpliwym atutem takiego ogrzewania jest bezpieczeństwo. Przy pompach ciepła nie występuje ryzyko wybuchu, które może pojawić się przy innych systemach grzewczych, np. przy ogrzewaniu gazowym.

 

Rodzaje pomp ciepła

Wyróżniamy 3 rodzaje pomp ciepła: pompy, które pozyskują energię z wody, gruntu i powietrza.

Mechanizm działania powietrznej pompy ciepła można porównać do mechanizmu działania lodówki. Ciepło pozyskiwane jest z powietrza, gromadzone i następnie wchłaniane do cieczy. Ta z kolei przechodzi przez sprężarkę, gdzie zostaje podgrzana i przetransportowana do układów ogrzewania. Powietrzne pompy ciepła, podobnie jak inne rodzaje tych systemów, sprzyjają oszczędnościom budżetu domowego. Są również łatwe w konserwacji oraz nie wymagają stałej kontroli i obsługi, co wpływa na wygodę i tym samym komfort ich użytkowania. Powietrzne pompy ciepła mogą współpracować z innymi systemami grzewczymi. Najlepszym rozwiązaniem jest ich podłączenie do systemu ogrzewania podłogowego lub też ogrzewania ciepłym powietrzem.

 

Nowoczesne systemy POMP CIEPŁA

26 listopada 2020

Siła energii odnawialnej

Wybierz. Używaj. Zyskuj

Poznaj ofertę instalacji fotowoltaicznych, klimatyzacji i pomp ciepła

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

WAŻNE INFORMACJE

Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o szczegółach.