Logo EkoTechnikaOZE
Logo firmy z branży fotowoltaicznej Częstochowa

Sprawdzam

Fotowoltaika i Pompa Ciepła w prefinansowaniu za 5648 zł.

Aktualności

Zapytaj o wycenę

Nasze usługi

   Rekuperacja

   Pompy ciepła

   Fotowoltaika

   Klimatyzacja

@ekotechnikaoze

25 listopada 2020

Aktualności

Od czego zależy cena instalacji fotowoltaicznej ?

Cena instalacji fotowoltaicznej jest uzależniona od wielu czynników takich jak: moc instalacji, rodzaj inwertera, rodzaju dachu a także od aktualnych programów wsparcia. Dopiero po otrzymaniu szczegółowych informacji można obliczyć jaki będzie koszt całej inwestycji.

 

Wielkość instalacji dobiera się na podstawie rocznych rachunków za prąd, a także ilości osób zamieszkujących w danym gospodarstwie domowym. W firmie Ekotechnika OZE cena 1kWp wyliczona jest na określonym, stałym poziomie, jednakże im większa jest instalacja tym niższa cena za 1kWp.

 

W dużej mierze cena końcowa uzależniona jest od falownika. Rodzaj inwertera musi być właściwie dobrany do wielkości całej instalacji PV, a koszt falownika jest odpowiedni do oferowanej przez niego mocy.

 

Nie bez znaczenia jest miejsce montażu ogniw fotowoltaicznych, w przeważającej mierze montowane są one na dachu i do każdego dachu dobierany jest odpowiedni system montażowy. Ogniwa można również zamontować na gruncie, wówczas system montażowy będzie inny.

 

Cena fotowoltaiki zależy również od finansowania, zakupu całej instalacji jest możliwy w dwóch wariantach: za gotówkę lub na kredyt. Jeśli inwestor ma możliwość zakupu całej instalacji PV za gotówkę, to cena końcowa jest niższa. Jeśli inwestor zdecyduje się na kredyt, wówczas miesięczna rata jest uzależniona od czasu kredytowania na jaki będą rozłożone płatności.

 

Programy wspierające branże OZE, takie jak Rządowy Program „Mój Prąd” także wpływają na cenę fotowoltaiki pozwalając na redukcję kosztów całej instalacji PV np. o 5000 zł. Ulga termomodernizacyjna pozwala odliczyć wydatki poniesione przy budowie instalacji PV pomniejszone o dotację z Programu „Mój Prąd”.

 

Inne

Podstrony

Usługi

Polityka prywatności    © Ekotechnika OZE by REDPROJEKT ∵ 2022

Ikona kontakt
Ikona Telefon

ul. Św. Rocha 230A
42-221 Częstochowa

Ekotechnika OZE S.C.

Ikona Firma

Kontakt